Inderdaad, een voorbeeld van een modern woord waar we, misschien nog wel minder dan, 25 jaar geleden nog nooit van gehoord hadden.
Misschien zijn er nóg wel mensen die er vragend de wenkbrauwen bij optrekken, dat zou best kunnen.
Bovenstaande foto lijkt een weg langs een stukje bos of park maar niets is minder waar. Dit is één van de drukke wegen die langs the mall off the Netherlands loopt. Ja precies, dat winkelcentrum dat regelmatig voor verkeerschaos zorgt doordat iedereen tegelijk wil winkelen en daar bij voorkeur de auto voor pakt.
Ik kom er wekelijks langs als ik naar de bridgeclub ga maar door de staar operaties doe ik dat nu even noodgedwongen met het OV en stap dan uit de tram met dit uitzicht.
De bomen staan inderdaad langs een ruim fietspad maar, waar drie van de vier zijden van het winkelcentrum een combinatie van glas, staal en golvende vormen zijn, is dat met déze zijkant een ander verhaal.
Dit is nou een typisch voorbeeld van verticaal tuinieren. Wanneer ik daar met de auto langs zoef denk ik daar niet zo bij na, maar deze week liep ik er langs en werd er bijna met m’n neus op gedrukt.
Dan denk ik nog dat die planten wel neppers zullen zijn, zoals de bloemenbollen die bij ons in het centrum hangen. Vanaf een afstandje, of in het voorbij gaan, zie je dat toch niet.
Maar met m’n splinternieuwe ogen zie ik het duidelijk, alle planten en plantjes zijn écht! Wetende hoe mooi de nep tegenwoordig kan zijn voel ik nog even aan wat blad van …. en het is écht, net als de kleine blauwe bloemetjes. Of het allemaal bedoeld is om de verkeersuitstoot wat te neutraliseren weet ik niet, en al helemaal niet of dat ook zou werken. Maar in ieder geval ziet het er leuk uit. Nu even afwachten hoe het er in de winter uit gaat zien, de Hosta heeft al geel blad en ik heb geen idee of alle groen winterhard is.
Ik laat me verrassen terwijl ik me dan weer wél afvraag hoe alles water en verzorging krijgt.










Leuk dat je reageert, dankjewel!