gaan we weer….

Ja hoor, we gaan Parijs in, al is dat geen garantie dat je er iets van opsteekt. Echte info weten jullie heus zelf wel op w.w.w te vinden. Nee ik vertel alleen wat ik er van vond en hoe ik het beleefd heb .
In ieder geval vond ik het héél goed te doen om ” een dagje Parijs” te doen. Precies zoals m’n bedoeling was kreeg ik een aardige indruk van de stad in de 7 uur dat we in de stad waren en wát ik zag beviel heel goed, wát een leuke stad om te bezoeken.

De eerste de beste straat die we aflopen (althans de eerste die ik onthouden heb) loop ik kwijlend langs winkels met de meeste práchtige gala kleding. Echt, als ik ooit een galajurk nodig heb ga ik ff op en neer naar Parijs (na een borstreconstructie en een liposuctie sessie) om er iets te kopen, de prijzen waren nog schappelijk ook.
Het vreemde is dat iedereen om ons heen doodnormale kleding droeg maar waar ze dié gekocht hebben zou ik niet weten, ik kwam het niet tegen. Ik bespaar mezelf de desillusie om iets te gaan passen, zonder de ( ) vermeldde ingrepen is het gewoon niet verstandig ik heb immers geen galajurk nodig.
Voor het mooie muurtje van het Louxor theater staan we even stil om de neuzen allemaal dezelfde kant op te krijgen wat de route betreft.

Dat lukt prima, we zetten koers naar de basilique du Sacré-Cœur. Het is niet al te ver lopen waarbij we een ander winkelgebied passeren met héél veel nog ongenaaide jurken…. eh stoffen en fournituren bedoel ik, wát een keuze, nogmaals luilekkerland.
Natuurlijk heb ik nooit naar info over het gebouw gezocht, waarom zoú ik! En ik voel ook nog geen nattigheid wanneer we op korte afstand genaderd een flinke trap omhoog zien liggen. Ongeveer zo hoog als de trap in Kijkduin naar het hemelse gewelf, 82 treden die ik zelf op een smoorhete dag nog moeiteloos opklom. Alleen….. kon ik van beneden af niét zien dat er na dié trap nóg zó’n trap komt, en daarna nóg een. En pas dán kun je weg oversteken en een iets minder hoge trap nemen die je pas écht naar de Sacré Coeur brengt.

De tocht naar boven wordt hilarisch en al speel ik even dat ik aan de zuurstof moet, het is Jennifer die boven even bij moet komen.
Deze stoere meid had een paar dagen geworsteld met een buikgriepje, weinig geslapen, gegeten en gedronken dus een laag energie niveau.Het kwam snel weer goed met even iets eten en drinken.
En dan de beloning voor de inspanning, het prachtige uitzicht dat je over heel Parijs hebt achter het hek met dúizenden slotjes. En natuurlijk het prachtige gebouw, met nog een simpel bijgebouwtje dat ook wel iets heeft, op het drukke plein. Pas later realiseer ik me dat we nooit geen trap meer tegen komen wanneer we via montmartre weer verder wandelen…..!

81 reacties (+voeg die van jou toe?)

  1. minoesjka2
    nov 06, 2022 @ 16:34:49

    Ben er nog nooit geweest, maar wordt toch wel heel erg nieuwsgierig naar die stad.

    Beantwoorden

  2. Liesbethblogt
    nov 04, 2022 @ 21:28:07

    Ik ben dus ook daar bij de sacredinges geweest want ik herinner me het uitzicht en die trap en dat ronde. Mooi is het er zeker, misschien doe ik ook nog eens zo’n dagje!

    Beantwoorden

    • rietepietz
      nov 04, 2022 @ 21:33:44

      Vroeg boeken dan is het te betalen, als gids heb je niks aan me, maar als gezelschap wil ik wel meegaan . 😉 Ik zag je er in gedachte al druk met je camera in de weer. Alleen al die prachtige huizen!!!!!

      Beantwoorden

  3. Leidse Glibber
    nov 03, 2022 @ 02:41:34

    Ik ben voor ik blogde drie maanden in Parijs geweest om de eerste H&M vestiging te helpen opzetten. Leuke was dat Hillies elk weekend betaald over mocht komen en niet alleen ik een extra dagvergoeding kreeg maar zij ook. We hebben dus drie maanden elk weekend op kosten van H&M Parijs gevierd, was er daarna wel klaar mee 🙂

    Beantwoorden

  4. hanscke
    nov 01, 2022 @ 16:26:04

    Inderdaad als je loopt zoals jullie verder gegaan zijn valt het reuze mee. De scene van de film Eline Vere genomen op die brede trap zal ik mij altijd blijven herinneren

    Beantwoorden

  5. Nicky
    nov 01, 2022 @ 08:29:45

    Ik ben ook ooit in Parijs geweest. Maar ik kan me niet herinneren dat de trappen bij de Sacre Coeur zo erg waren. Maar goed, ik was 21 toen en dolverliefd. Ben waarschijnlijk gewoon naar boven gezweefd. Na ons weekendje Parijs ging de verkering uit, trouwens.

    Beantwoorden

    • rietepietz
      nov 01, 2022 @ 14:54:53

      Ze waren niet “erg” wél erg lang, 😉 Maar inderdaad er zit wel iéts leeftijd verschil in met mijn huidige 8 X mag ik al blij zijn dát ik nog boven kom zonder dat ze me moeten dragen. Wel sneu van je verkering destijds, en dat na een bezoek aan de stad van de liefde .

      Beantwoorden

  6. Toos van Holstein
    okt 31, 2022 @ 19:52:51

    Er komt dus nog veel meer. Ik ben benieuwd.

    Beantwoorden

  7. meninggever
    okt 31, 2022 @ 11:22:36

    Ja die trappen herinner ik me ook nog wel. Maar ja, flink wat jaartjes terug, dan doe je dat fluitend… Overigens is achter die S.C. kerk vaak een erg aardige rommelmarkt te vinden, veelal gerund door zwarte immigranten die bijzonder vriendelijk zijn, vooral als je iets koopt…:)

    Beantwoorden

  8. RenéSmurf
    okt 30, 2022 @ 22:38:31

    In buitenlandse steden waardeer ik weer meer hoe fraai onze eigen zijn. Ik wandel graag, maar niet omhoog of naar beneden.

    Beantwoorden

  9. gewoonanneke
    okt 30, 2022 @ 21:07:18

    Ja het was wel de moeite om ze te beklimmen natuurlijk en ja in goed gezelschap. Kleding en stoffen dat zijn niet zo mijn dingen. Al snap ik dat jij het mooi vindt om te zien. Zo te lezen een mooie dag geweest met de familie zo.

    Beantwoorden

  10. Mrs. T.
    okt 30, 2022 @ 20:32:04

    Wow, prachtig! En zoveel gedaan in zo’n korte tijd!

    Beantwoorden

    • rietepietz
      okt 30, 2022 @ 21:27:37

      Helemaal naar mijn verzoek in elkaar gezet “een indruk van Parijs krijgen” en ik begreep dat je dan geen tijd zou hebben om bij van alles ook naar binnen te gaan, Geen terrasje want dat vraag dan té veel tijd maar gewoon even hier en daar op een bankje iets eten of drinken . dat werkte prima!

      Beantwoorden

  11. waarloopjijwarmvoor
    okt 30, 2022 @ 17:19:32

    Mooi dage Parijs heb je gemaakt. Je doet het toch maar, ik bedoel al die trappen. Kanjer.

    Beantwoorden

  12. Spontanity
    okt 30, 2022 @ 15:30:34

    Wordt vervolgd!
    Leuk Riet.

    Beantwoorden

  13. Neeltje
    okt 30, 2022 @ 13:46:27

    Weer genoten van je verslag! Maar die trap! Ik zag je gaan.

    Beantwoorden

  14. staartje
    okt 30, 2022 @ 10:52:07

    Prachtig verslag!

    Beantwoorden

  15. Sjoerd
    okt 30, 2022 @ 08:15:25

    Parijs is gewoon heel veel en nog meer lopen…

    Beantwoorden

    • rietepietz
      okt 30, 2022 @ 09:04:55

      En dát kan ik gelukkig wel. Toch was de metro wél de oplossing om de tamelijk ver uit elkaar liggende bezienswaardigheden wat “nader tot elkaar”te brengen. Evengoed werden er toch nog zo’n 17.000 stappen gelopen.

      Beantwoorden

  16. Thomas Pannenkoek
    okt 30, 2022 @ 08:07:36

    Mooie foto’s, leuke wandeling, maar geen spek voor mijn bek (de trappen alleen al.)

    Beantwoorden

    • rietepietz
      okt 30, 2022 @ 09:02:25

      Snap ik, maar er moet dus ook een kabelbaan zijn begreep ik van Wikipedia. Maar inderdaad zijn er ook wandelend best wel hoogteverschillen in de wegen maar dat zag ik ook pas later. 😉

      Beantwoorden

  17. John
    okt 30, 2022 @ 08:07:06

    Volgens mij heeft Inge haar neus de andere kant op dan de rest op de foto. Na een buikgriep kan je energie snel opzij ja. Je lichaam heeft zich te pletter gewerkt ok beter te worden. En die trap is natuurlijk ook geen kleintje.

    Beantwoorden

    • rietepietz
      okt 30, 2022 @ 09:00:55

      Ik ook natuurlijk, want ik stond om de foto te maken met m’n neus richting muur. 😉
      Precies, ze was maar nét zover dat ze weer eten binnen hield en had daarvoor ook een nacht doorwaakt met een kotsend zoontje aan haar zijde dus al slechte start om zelf ziek te worden. Maar het kwam gelukkig allemaal goed met onze gids.. Nee 237 treden doe ik niet dagelijks , over de dag verdeeld normaal gesproken gemiddeld een keer of 5 de 15 treetjes hier in huis op en af, dan kom ik nog maar aan zo’n 150.

      Beantwoorden

  18. saturnein
    okt 30, 2022 @ 08:04:22

    Mooi hè, Montmartre. Alle trappen waard, vind ik.
    Hm, stoffen en fournituren…

    Beantwoorden

  19. Naomi
    okt 30, 2022 @ 07:24:39

    Respect voor die trapbeklimming. Heerlijk om zo eens rond te lopen in een onbekende stad.

    Beantwoorden

  20. omabaard
    okt 29, 2022 @ 23:00:55

    Je zag op korte tijd heel veel. En geweldig toch dat je die trappen kon klein krijgen, ook al moest jij ( of was het je kleindochter😉) tussendoor even ‘aan de zuurstof’.
    Wat een zalig ‘zomer’dagje!

    Beantwoorden

  21. Matroos Beek
    okt 29, 2022 @ 22:52:50

    O die vreselijk hoge trap! Maar voor de rest is het daar toch schitterend mooi hé. Jullie troffen het met het weer, dan is Parijs nog mooier.

    Beantwoorden

    • rietepietz
      okt 30, 2022 @ 07:34:49

      Zelfs de trap lag er erg mooi bij, ik kon er best van genieten al was het zéker een uitdaging. Ik liep in Parijs overwegend gieren van het lachen rond, maar op die trap was het soms toch even een gierende ademhaling. De zon kwam pas wat later goed door maar dat mocht de pret niet drukken.

      Beantwoorden

  22. Hans
    okt 29, 2022 @ 22:49:23

    Een uitdaging “een dagje Parijs”, ik lees mee.
    Een galajurk, zou je vast goed staan.
    Wat een hoge trap, dan is een pauze onderweg wel nodig. Hans

    Beantwoorden

  23. Karel
    okt 29, 2022 @ 21:18:56

    klasse meid ben je , die trappen te nemen alsof het niets is
    en lekker winkelen zonder kopen voorheen , dus je hebt geen galajurk nodig 🙂 , maar wel leuk winkelen daar 🙂

    Beantwoorden

    • rietepietz
      okt 29, 2022 @ 21:34:04

      Nou het was niet helemaal niets hoor, m’n adem was hard nodig om boven te komen dus het laatste deel was praten geen optie.;-) Maar goed dat mag als 80jarige met een lichte longaandoening. .
      Joh ik heb staan likkebaarden bij al die galajurken.

      Beantwoorden

  24. Rebbeltje
    okt 29, 2022 @ 21:17:43

    Zo jij verslaat de jeugd met de trappen…eenmaal ben ik er ook geweest en herinner me de trappen wel maar niet als een obstakel.
    Was toen ook net 23 hihi
    Er komt vast nog meer 🙂
    Groetjes

    Beantwoorden

    • rietepietz
      okt 29, 2022 @ 21:31:17

      Nou het zag er zelfs even naar uit Jennifer niet mee had gekund, Levi ( haar zoon) kreeg in de week ervoor een flinke buikgriep en daar kreeg Jennifer een flinke veeg van mee.
      Ze moest nog wat aansterken, logisch dat ze even een dip kreeg van die trap, snel even suikers en water aangevuld toen ging het weer prima.

      Beantwoorden

  25. Ferrara
    okt 29, 2022 @ 21:11:04

    Daar dacht in Gouda dus al aan toen je vertelde dat je graag naar de wijk met schilders wilde. Als ik me goed herinner heb ik de Sacré-Coeur nog genoemd, maar over trappen heb ik het(wijselijk) niet gehad. Diepe buiging voor je klimpartij. Er vallen hier de nodige herinneringsluikjes open. Van voor meneer F. met mijn toenmalige vrijer, met mijn moeder en uiteindelijk de laatste keer met meneer F.
    Oef wat een stad, gaat ons helaas niet meer lukken. Op naar aflevering 3. Enig muurtje aan de Boulevard de Magenta.

    Beantwoorden

    • rietepietz
      okt 29, 2022 @ 21:28:07

      Fijn dat je niets over de trappen vertelde , het kroost heeft er volgens mij niet bij stilgestaan of ik dat wel zou kunnen vóórdat we er al aan begonnen waren. Zeg nooit nooit hé, de Thalys brengt je er in 2.5 uur (plusvervoer naar Rotterdam natuurlijk) Ik vond het goed te doen op 1 dag maar met een overnachting kun je natuurlijk meer doen. Prachtig hé, ik moet kiezen met foto’s want de voorkant is ook mooi van dat theater. Ik heb echt genoten van de dag en vind het een mooie stad. We hebben echt veel gezien en met de tijd gewoekerd, de meisjes vonden het ook sport om zoveel mogelijk te laten zien, echt goed gelukt.

      Beantwoorden

      • Ferrara
        okt 29, 2022 @ 23:38:08

        Vervoer is het probleem niet, veel/lang lopen levert problemen op bij echtgenoot. We klagen niet hoor, we hebben heel veel kunnen reizen en zien en kijken daar met plezier op terug, maar sinds een paar jaar moet het een tandje minder.

        Beantwoorden

        • rietepietz
          okt 30, 2022 @ 07:43:04

          Daar is ook niets mis mee, maar als je het graag zou willen zou het toch moeten kunnen, je hoeft toch niet perse alles op 1 dag te zien en de metro komt overal . Een stepje of scooter huren lijkt me ook niet écht een oplossing voor jullie. 😉 wát een heksenketel is dat verkeer daar.!

          Beantwoorden

  26. MyriamC
    okt 29, 2022 @ 20:42:38

    Oh, die trappen! Vreselijk vind ik ze. Stoer hoor, dat jij dat zo maar even doet. Ik doe het je niet na.
    Ik verwacht snel een vervolg op je Parijse avonturen.

    Beantwoorden

    • rietepietz
      okt 29, 2022 @ 21:18:06

      Het gebeurde gewoon en wist ik veel dat er ook een gondeltje gaat. Heb het trouwens niet gezien en ben ook niet gek op kabelbaantjes. Het was grote lol.
      IK vrees daaraan niet te ontkomen is als ik in dit tempo doorga . We hebben bést veel gezien in die paar uur.

      Beantwoorden

  27. djaktief
    okt 29, 2022 @ 20:32:42

    Ik lees grinnikend je Franse avonturen

    Beantwoorden

  28. Suskeblogt
    okt 29, 2022 @ 20:10:25

    Het ziet er allemaal erg mooi uit aldaar. Dat was genieten.

    Beantwoorden

  29. MelodyK
    okt 29, 2022 @ 19:59:12

    Mooi mooi mooi …. ik liep er in 1984 …. hoogzwanger dus ja die trappen staan op mijn netvlies (of moet ik zeggen in spieren) gegrift alsof het gisteren was

    Maar jij hebt genoten met als ik toen. Dat telt

    Beantwoorden

  30. liesonderweg
    okt 29, 2022 @ 19:55:32

    Wat een hemelse dag! Buiten die trappen… 😉
    Lie(f)s.

    Beantwoorden

Rietepietz is gék op reacties ,dus .....ga je gang ! je hoeft het niet noodzakelijk met me eens te zijn!

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.

%d bloggers liken dit: