erfenis verdelen

Prima weer om een erfenis te verdelen zeggen we wel eens als het zo’n natte, grijze dag is als vandaag.
De daad bij het woord voegen zal niet lukken vandaag, Henk’s erfenis al allang verdeeld al viel er niet héél veel te verdelen omdat ik, door een langstlevende testament, voorlopig nog niets hoefde te delen.

Dan maar wat klusjes in huis doen, ook altijd heel geschikt om zo’n grijze dag mee door te brengen en dan komt een piepklein deeltje van m’n erfenis toch nog van pas. Ik gebruik n.l. oude T-shirts van Henk voor een smerig klusje als koper poetsen.
Ja dat wéét ik, het meeste spul dat koperkleurig is hóef je helemaal niet te poetsen maar ik koos destijds voor onbewerkt koper “beslag” op de buitendeur omdat dát veel mooier blijft, mits je het goed onderhoudt natuurlijk.

En laat dát maar aan mij over, uiteindelijk heb ik niet voor niets de “spinazie-academie”met goed gevolg doorlopen …eh… tja wat heet goed gevolg, of ik met die eindcijferlijst nou voor “hoofd van de huishouding” op Huis ten Bosch moet gaan solliciteren ?

En zo poets ik met enige regelmaat 6x per jaar is óók regelmatig toch alle koperen onderdelen op de deur. Blijft een beetje behelpen met de randjes van de brievenbus omdat je dan niet teveel wilt knoeien.
Nu de deur geverfd wordt moet natuurlijk alles er af, dé gelegenheid om het eens netjes te poetsen zoals ik dat “academisch”geleerd heb. Alles netjes op een krant leggen, ruim insmeren met koperpoets en dat er even in laten trekken. In de mouwen van Henk’s T-shirt zit vast nog wel iets van zijn kracht om alles op te wrijven tot het glimt als een spiegeltje.
Kijk, na een half uurtje ligt alles te glimmen als (ik citeer wijlen m’n zwager) “een hondendrol in de maneschijn”. Mevr. de Haan, de directrice die het rapport ondertekende, zou áls ze nog leeft misschien wel spijt hebben van dat magere zesje voor huishoudelijk werk.

   

.

   
Advertentie

118 reacties (+voeg die van jou toe?)

  1. Liesbethblogt
    sep 29, 2022 @ 12:01:47

    Niet ver van Zuidplein Rotterdam heb ik een tijdje onbeschaamd naar binnen staan staren in zo’n school, in jouw tijd begrijp ik het nog maar tegenwoordig vind ik het heel sneu voor die meisjes (knotjes rokjes hè) dat ze op school leren strijken en baby’s wassen. Dat gezegd hebbende een 6 is voldoende en je hebt duidelijk bijgeleerd in de tussentijd;)

    Beantwoorden

    • rietepietz
      sep 29, 2022 @ 15:45:20

      Nóg vroeger werden die scholen bezocht door meisjes van rond de 20 uit de betere kringen. Die hadden dan de mms al gedaan en werden daarna op de huishoudschool klaargestoomd voor het huwelijk.
      Maar voor meisjes zoals ik ik destijds, rond de 12 jaar had de huishouding écht geen prioriteit. 😉

      Beantwoorden

  2. djaktief
    sep 28, 2022 @ 22:37:04

    Mijn moeder had veel koper en zilver. We poetsten wekelijks een deel. Nu doe ik het te weinig. Wist je dat je met ketchup, cola, soda en wd40 ook goed koper kunt poetsen/reinigen? Google maar eens.

    Beantwoorden

  3. Nicky
    sep 28, 2022 @ 22:02:05

    Dat lijkt me nou een heerlijk rustgevend klusje.

    Beantwoorden

  4. Neeltje
    sep 28, 2022 @ 12:47:28

    Het zou mijn rapport kunnen zijn. Was in de ogen van mijn leraressen op de huishoudschool minder geschikt voor het runnen van een huishouden. Ze moesten eens weten.

    Beantwoorden

  5. meninggever
    sep 28, 2022 @ 10:48:15

    Op onze oude buitendeur zat ook van dat spul en daarop werd door ons ook hard gepoetst. Met die nieuwe deur en beslag van geborsteld roestvrij staal is poetsen overbodig al zet ik het eens in de zoveel tijd nog wel eens in de was. Dan zie je van die mooie druppels parelen als het heeft geregend… Zelf herinner ik me nog wel dat ons bescheiden woonhuis uit de jeugd door de diverse bewoners van top tot teen werd bijgehouden. Mijn moeder ook vaak met dat koperpoetsspul aan de gang en ook met boenwas op het zeil. Rook altijd lekker…maar was ook glad….

    Beantwoorden

    • rietepietz
      sep 28, 2022 @ 13:52:58

      O ja, ik heb mijn parket ook heel lang in de boenwas gehouden,. maar na een schuurbeurt mocht heel veel niet meer om af te werken en dus nu geen boenwas meer.
      Nog wél koperpoets maar dat is helemaal vrijwillig want ik zóu de boel natuurlijk kunnen vervangen.

      Beantwoorden

  6. RenéSmurf
    sep 27, 2022 @ 22:31:44

    Er zijn ook schilders die schilderen er omheen, zonder plakband. Maar wel mooi dat dat weer eens gepoetst wordt.

    Beantwoorden

  7. gewoonanneke
    sep 27, 2022 @ 22:06:21

    Ik heb ook nog een flesje Brasso maar gelukkig geen koper, hou helemaal niet van koper. Vroeger moest ik ook wel eens koperpoetsen zo smerig werkje net als schoenenpoetsen dat moesten we ook thuis om de beurten doen. Ik had het ook niet geleerd natuurlijk op school dat zal het wel zijn haha. Erfenis is voor mij makkelijk heb maar een zoon en niet heel veel te halen meer op te ruimen dat weer wel 😉 😉

    Beantwoorden

  8. waarloopjijwarmvoor
    sep 27, 2022 @ 21:26:55

    Vroeger moest ik bij een dame alle koper poetsen. Een paar uur bezig geweest. Opbrengst een kwartje oftewel heitje voor een karweitje. Kinder misbruik.

    Beantwoorden

  9. Sjoerd
    sep 27, 2022 @ 20:47:26

    Je was toen al een keurig en vlijtig meisje…

    Beantwoorden

  10. Matroos Beek
    sep 27, 2022 @ 20:07:14

    Mooi werkje gedaan ondanks het zesje van destijds. Nederlands was duidelijk meer jouw ding.

    Beantwoorden

    • rietepietz
      sep 27, 2022 @ 20:14:38

      Nou zeg maar gerust dat letterlijk iéder vak meer m’n ding was dan de huishoudelijke vakken. Dat is ook altijd zo gebleven. Maar heb ook weinig nut gehad van de HH lessen, aan de lessen kinderverzorging en naaien heb ik meer gehad.

      Beantwoorden

  11. Mrs. T.
    sep 27, 2022 @ 20:06:43

    Diepe buiging! En hahaha, ik moet stiekem wel lachen om de drie zesjes. Past volgens mij prima bij jou.

    Enne: “een hondendrol in de maneschijn” die houd ik erin.

    Beantwoorden

  12. Regenboogvlinder
    sep 27, 2022 @ 19:04:32

    Ziet er weer geweldig uit Riet! Die voordeur kan er weer even tegen!
    Ik vond het vroeger ook altijd heel leuk hoor… koper poetsen. Intussen heb ik niks meer! En dat is ook goed!

    Beantwoorden

  13. Naomi
    sep 27, 2022 @ 19:02:13

    Daar kan mevr. De Haan nog wat van leren. Ziet er weer keurig uit!

    Beantwoorden

  14. omabaard
    sep 27, 2022 @ 18:29:20

    Dat rasterwerk (of hoe moet ik het noemen?) in je deur vind ik heel mooi. Wat een karwei voor de schilder! Maar ook een mooie uitdaging.
    Het koperwerk zal blinken als goud. Hier heb ik koper noch goud….
    Je blijft mag voor mij veranderen van 8 naar 10 hoor!

    Beantwoorden

  15. Spontanity
    sep 27, 2022 @ 18:23:19

    De 666, die vielen mij ook al gelijk op 🙂

    Beantwoorden

    • rietepietz
      sep 27, 2022 @ 18:44:12

      Ja erg hé, ik was wat dat betreft niet de ideale leerling. Er kwam ook nog iemand van de school thuis om te vragen waarom ik geen vervolgopleiding mocht doen richting kinderverzorging of coupeuse , ze vonden het jammer omdat ik in die vakken wel mogelijkheden had en nog heel jong was, moest nog 14 worden. Maar ik moest gaan werken.

      Beantwoorden

  16. Thomas Pannenkoek
    sep 27, 2022 @ 17:59:21

    Amai, die koperen kunstwerken zien er alweer als nieuw uit!

    Beantwoorden

  17. willyfotoblog
    sep 27, 2022 @ 17:28:09

    een zes…

    al doende leert men Riet

    groeten

    Beantwoorden

  18. Happy Hulk
    sep 27, 2022 @ 17:23:08

    Ik denk dat ‘de Haan’ de plaat heeft gepoetst.
    En als jij uitgewreven ben, kom je hier maar hoekenlopertje doen.

    Beantwoorden

  19. matroos
    sep 27, 2022 @ 16:39:20

    Als je wat spiritus bij de brasso doet hoef je minder te poetsen heb ik geleerd van een tante.Ik heb alles wat koper is langzaam naar zolder doen verdwijnen en wat ik in de boot heb gevernist🤣Maar je hebt eer van je werk,zal mooi staan bij een opnieuw geschilderde voordeur.

    Beantwoorden

    • rietepietz
      sep 27, 2022 @ 17:46:54

      Nooit gehoord, maar een goede tip, ik wist wél dat je voor zilver spiritus kunt gebruiken met krijt. Verder heb ik nergens koper maar ook zo’n mooie donkergroene pást gewoon alleen koper.

      Beantwoorden

  20. Suskeblogt
    sep 27, 2022 @ 15:55:36

    Hier geen koper in huis. Zo’n werkje hebben we hier dus niet.
    De juf heeft je destijds volledig verkeerd ingeschat. Zo zie je maar.

    Beantwoorden

  21. Ferrara
    sep 27, 2022 @ 15:46:42

    Ik lig hier in een deuk over die drie zessen. Lees verder als ik de tranen heb gedroogd.

    Beantwoorden

    • rietepietz
      sep 27, 2022 @ 15:51:11

      Ik was zo écht op m’n plaats hé op de Huishoudschool. M’n vader had de leerplichtwet tegen dus ik móest nog 2 jaar naar school en dat moest dan maar de huishoudschool worden omdat sokken leren stoppen nuttig was. 😉 Ik was nog steeds een paar maanden dertien na dat examen maar omdat ik 8 leerjaren had mócht ik toen werken.

      Beantwoorden

      • Ferrara
        sep 27, 2022 @ 17:26:00

        Wat voel ik met je mee wat betreft de repeterende breuk (was ik ook niet goed in) dat huishoudelijk werk is. Maar je brievenbus ziet weer spic en span. Ik blijf medelijden met de schilder houden, klereweer. Spreken we nog een keer af als hij klaar is met zijn klus of til je die plannen liever naar beterweer tijdstip. De spoorwegen rijden weer normaal, dus dat is geen belemmering meer. Ik lees het wel.

        Beantwoorden

        • rietepietz
          sep 27, 2022 @ 18:15:31

          Het is écht niet mijn ding al heb ik het natuurlijk wel geleerd uiteindelijk. Hij komt pas vrijdag om het af te lakken dan moet het droog weer zijn. Door de brede rand onder de goot , wel bijna een halve meter overhangend kon hij ondanks de buien wél schuren,plamuren en gronden.
          Ik heb nog wat hele en halve afspraken staan maar we afhankelijk van wat je wilg gaan doen kunnen we best nog iets doen, in veel gevallen hoeft het toch iet hartje zomer te zijn natuurlijk. Misschien elkaar tegemoet rijden naar Haarlem? Of wanneer je alsnog naar het kunstmuseum wilt kan dat natuurlijk ook. Dat is voor jou een langere dag door het reizen dan voor mij.

          Beantwoorden

  22. Karel
    sep 27, 2022 @ 14:56:13

    van mij krijg je een 10 met een griffel , die juf wat niet goed wijs vermoed ik 🙂

    Beantwoorden

  23. Veendammerman
    sep 27, 2022 @ 14:50:33

    Dat is echt nostalgie voor mij. Mijn moeder en oma deden dat ook en ik ging er vanuit dat ik het zelf later ook zou doen… Haha, geen koper hier te bekennen in huis 😉

    Beantwoorden

    • rietepietz
      sep 30, 2022 @ 11:26:23

      Vroeger hadden mensen veel vaker koper in huis, Wij hadden thuis 2 kunstig bewerkte “kogelhulzen” staan die als schoorsteen set dienst deden zo’n 30 cm hoog. Ik vraag me nu af waar die gebleven zijn.

      Beantwoorden

  24. MyriamC
    sep 27, 2022 @ 14:28:55

    Ik denk dat de jeugd van tegenwoordig koper of zilver poetsen helemaal niet meer kent. Wij hebben redelijk wat zilver geërfd van mijn schoonouders. Het zit in vilten zakken en ik laat het daar mooi zitten. De volgende generatie moet maar zien wat ze ermee doen.
    Maar jij hebt in ieder geval wel weer een mooie glanzende brievenbus en deurknop. De directrice had je voor vlijt ook wel een 9 mogen geven!

    Beantwoorden

  25. Rebbeltje
    sep 27, 2022 @ 14:26:40

    Krijg al jeuk als ik alleen er naar kijk 😉
    Vind je voorzet van het raam ook wel heel mooi en hoeft niet gepoetst te worden 😉

    Beantwoorden

  26. MelodyK
    sep 27, 2022 @ 14:08:33

    Geweldig… en ja jouw deur is prschtig.

    Koperpoetsen “moest” ik bij Klaas altijd doen… ten punt, ik had er geen hekel aan, integendeel … de geur van Brasso maakte het extra goed

    Beantwoorden

  27. liesonderweg
    sep 27, 2022 @ 14:07:24

    ’t Zal straks weer blinken op je voordeur, met een beetje extra kracht van hierboven…! Liefde is toch moooiiiii…!
    Lie(f)s.

    Beantwoorden

Rietepietz is gék op reacties ,dus .....ga je gang ! je hoeft het niet noodzakelijk met me eens te zijn!

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.

%d bloggers liken dit: