’t blijft toch je kind!

Stel … ; je dochter is al járen de deur uit maar belt je op een ochtend met de mededeling ;
"mam  ik heb zó 'n eng beest gezien op het voetpad vanmorgen toen ik Eyra uitliet " en ze stuurt je dit filmpje !

Maak je geen zorgen als je het filmpje niét kunt zien ,je mist eigenlijk niks want ik kan het filmpje wél zien  maar ik zie óók vrijwel niks !
Nu snap ik beter waarom ze me éérst vroeg "mam je twijfelt niét aan me hé , je gelóóft in me….. tóch? " ……Ik wéét dat ze hoogstens een wijntje  bij het eten drinkt  , dat zou dus in de vroege morgen nou niét direct voor een delirium  gaan zorgen en ik vraag dus alleen maar voorzichtig ," heb je eng gedroomd "? Maar dat ontkent ze stellig want ze weet heel zéker wat ze zag !

Zou ze  eh…… ,nee toch …..nuhhh…… drugs ?…..zou ze nooit doen dus ik vraag nog even verder .
Ze vertelt dat het nog vroeg was toen ze met de hond naar buiten ging maar toch al licht genoeg om zich niet te verbeelden dat ze eng beest op het voetpad zag met een heleboel oranjeachtige poten en een lijf van zo'n 8 cm lang, net een dikke wandelende tak of zoiets en dat zich oprichtte als een soort stokstaartje toen ze aan kwam lopen .

…….Om nou metéén te bellen voor een broeder met een dwangbuis leek me  toch ff té  drastisch en dus vraag ik of ze er geen foto van had gemaakt.
Ze vertelt  ;"De camera lag natuurlijk nét dit keer thuis …., dus liep ik snel terug naar huis…. ,haalde de camera op en knipte snel een paar keer af toen de griezel er nog bleek te zijn .
Bij thuis komst merkte ik  pas dat de instelling van de camera niet goed heeft gestaan en de stromende regen deed óók al weinig goed .Maar er staat wél iets op de foto !
eng1.png picture by rietepietz

Ze merkt nu zelf óók dat het verhaal toch wat eisen stelt aan de moederliefde en zegt ; "het lijkt wel zo'n UFO verhaal hé , maar dan anders , altijd nét camerapech als het er op aan komt , maar  wacht ik stuur je nóg een foto" en dan komt deze foto !

eng.png picture by rietepietz

Ik gelóóf haar natuurlijk als ze zegt dat het ook bewoog ( het blijft je kind tenslotten) ,maar ik vraag nog even of het niet een grillig gevormde tak zou kunnen zijn ! Maar nee, ze houdt vol dat het schaarachtige poten waren en vindt het geen fijn idee dat zoiets "schorpioenachtigs "( je hoort zoveel tegenwoordig )  uit een boom in je nek zou kunnen vallen !
(klein) Dochter Anne ,die ondertussen ook wakker is, zet de camera goed maar als Inge terug gaat is het beest natuurlijk wél weg !

Uiteindelijk komt de meest waarschijnlijke oplossing van een collegaatje van Inge die denkt dat het wel eens een rivierkreeftje  zou kunnen zijn en  zoals zo vaak brengt het internet uitkomst !
Zodra ze foto's ziet herkent ze de griezel hoewel die op de foto een stuk minder eng is dan in de vroege morgen op een plek waar je hem niet verwacht.
Waarschijnlijk heeft  de  zware regenval er mee te maken ,de hoge waterstand van het meertje links en de sloot rechts kan dit soort vreemdgangers dus blijkbaar "op je pad " brengen !
Of eh….. denken jullie dat ik me zorgen moet gaan maken over Aliëns !

eng2.png picture by rietepietz

Advertentie

21 reacties (+voeg die van jou toe?)

  1. Trackback: exuses aan Inge « van koninklijk tot knettergek
  2. Truus
    okt 07, 2010 @ 11:25:56

    En met dit mysterieuze enge beest ben ik weer helemaal bij Rietepietz. 🙂
    Gelukkig hoefde je de mannen met de witte jassen niet te laten komen voor je dochter. 😉

    @ Truus
    Je bent er wél even mee bezig geweest ,maar reuze leuk dat het je blijkbaar niet verveeld om er zoveel achter elkaar te lezen ! Gelukkig móet je niets , en kan ik mezlef dus wijsmaken dat je gezellig hebt zitten lezen 😉

    Beantwoorden

  3. maurice
    aug 30, 2010 @ 18:09:45

    blijft de vraag, wie is jc?
    christus of cruyff?

    @ Maurice
    Maakt voor mij niet zoveel uit hoor , ik “geloof” in geen van beiden 😉

    Beantwoorden

  4. Maurice
    aug 30, 2010 @ 15:34:50

    di is een teken van JC!!!!

    @ Maurice
    Ja dat móet bijna wel Maurice 😉

    Beantwoorden

  5. Renesmurf
    aug 29, 2010 @ 15:27:12

    Ehm, geen idee wat het is.
    Het is iets onbekends, en dat maakt het eng.
    Onbekend maakt onbemind, en die bewegingen zijn ook onberadend.

    Maar zoals altijd, uiteindelijk lijkt het wel weer mee te vallen.

    @ Renesmurf
    Ze liep met twee hondjes en dat vond ze heel vervelend , die snuffelaartjes hebben zó iets aan hun neus hangen natuurlijk 😉

    Beantwoorden

  6. Morgaine
    aug 29, 2010 @ 12:07:43

    Ja, het weer doet rare dingen met de natuur, en zo kun je de meest bizarre dingen tegen komen der natuur of het nu dood is of toch leeft 😀

    hhahahahaha, heerlijk verhaal weer!

    XXX

    Morgaine
    Het water heeft natuurlijk een paar dagen erg hoog gestaan ,dan komt zo’n beest nog eens ergens 😉

    Beantwoorden

  7. tagrijn
    aug 29, 2010 @ 00:51:58

    Serieus: het lijkt me geen rivierkreeftje. Die zijn alleen oranje/rood als ze gekookt zijn! Net als een ‘echte’ kreeft. (Google maar)
    Maar uit betrouwbare bron weet ik wel dat het geen aliën was. Die vinden dat ze zo langzaam aan niets meer te zoeken hebben op onze planeet.
    De Telegraaf weet wel raad met zo’n verhaal…

    @ Tagrijn
    Ach , ik de vroege morgen zijn bij een schrikreactie alle vreemde pootjes wel een beetje oranje zou ik je denken !
    Trouwens op de foto van Lind@ ( zie link reactie) is er toch wel enige kleur in het beessie te zien !

    Ik kan het alleen maar eens zijn met de aliëns ,als ik had mogen kiezen was ik uitgeweken naar “het paradijs” waar dat dan ook moge zijn .

    Volgens mij doe ik het óók zo slecht nog niet als “suggestieve verhalen ” verspreider 😉

    Beantwoorden

  8. Redstar
    aug 28, 2010 @ 22:18:11

    Die rivierkreeft toch. Zomaar iemand laten schrikken. Ik weet wel een passende straf voor dat beest 😀

    @ Redstar
    Dat klinkt alsof jij er wel een smakelijk hapje in ziet 😉

    Beantwoorden

  9. Jeroen
    aug 28, 2010 @ 22:02:31

    Wat leuk om zo’n vreemde snuiter tegen te komen. Dat overkomt je tenslotte niet elke dag. Kan me best voorstellen dat je er eventjes van schrikt.

    @ Jeroen
    Ja zéker als je geen idee hebt wat het is in het vroege ochtendlicht !
    Maar ze is van de schrik bekomen ondertussen 😉

    Beantwoorden

  10. Pia
    aug 28, 2010 @ 21:44:42

    Gelukkig is dat rivierkreeftje niet in de koeling beland bij AH. Het stomme beest was natuurlijk gewoon de weg kwijt en dacht jouw dochter te vragen waar hij van de duikplank af kon om weer zijn zwemtocht voort te zetten. Gaat ze haar camera halen !!!!!!! 🙂

    @ Pia
    Whahahahaha, ja dat is óók een mogelijk scenario,gelukkig is Inge teveel “kind van haar moeder ” om kreeft in de pan te gooien 😉

    Beantwoorden

  11. Leo
    aug 28, 2010 @ 16:58:51

    Het is verdraaid altijd zo dat ALS mensen eens aliens in zicht krijgen de camera het niet goed doet, het licht tegen zit of de stroom uitvalt. Nooit zie je eens een scherpe foto. En ik zoek juist naar het bestaan van die vreemde wezens. Wie weet hebben die wel net zó’n rare mening als ik zelf…toch benieuwd!

    @ Leo
    Wat dát betreft is Inge dus in goed gezelschap ….eng beest op de weg en we moeten haar maar op haar blauwe ogen ( ja dezelfde als de mijne ) geloven .Filmpje niks te zien foto’s kunnen van álles zijn …wie weet ,waarom zóuden aliëns op ons lijken 😉 ?

    Beantwoorden

  12. Thamara
    aug 28, 2010 @ 14:55:19

    Dat filmpje Riet. hhaha..ik dacht dat het aan mij lag dat ik niets zag.. zette al een bril op,, maar toen las ik verder ;))
    Tja.. met al dat water wat er gevallen is zou je ook de weg kwijt raken ook als je een rivierkreeftje bent.

    @ Thamara
    En mijn dochter maar aandringen , “je móet je wat zien op dat filmpje als je goed kijkt , echt waar links onderaan “, nou ik zag niets en had toch éven de aanvechting die broeder te bellen , voor de dwangbuis ,je weet wel 😉

    Beantwoorden

  13. fotolog Albert & Mara
    aug 28, 2010 @ 14:38:58

    Beren op de weg en spinsels in je hoofd.

    Over aliëns hoef jij je geen zorgen te maken. Daar ben je te nuchter voor Riet. Wel grappig dat je ons die vraag stelt.
    Vorig weekend nog drie dagen in Rijswijk geweest in een hotel en natuurlijk langs gegaan bij mijn moeder. Op zaterdag met Mara naar Schipluiden geweest. Wat een leuk dorpje is dat. Ik neem aan dat je het kent. Mara heeft nu heerlijk vakantie tot 10 oktober, dus in het weekend maar even een ticket boeken naar de zon in Andalucia. Hier is de zomer helaas voorbij.
    Ik ga jou en Henk groeten Riet.
    Saludos
    Albert

    @ Albert & Mara
    Nee goed gezien , ik maak me daar inderdda geen zorgen over 😉
    Wij “struikelen” meestal weer in Delft en Schipluiden kennen we nauwelijks ,toch eens langs fietsen !
    Goed bekeken om nu Spanje op te zoeken , we hebben het hier wel gehad met de zomer helaas . Veel plezier in het zonnige Spanje !

    Beantwoorden

  14. Min
    aug 28, 2010 @ 11:47:08

    Nou ik ben ze gelukkig hier nog niet tegengekomen. Maar ja ik had een enge aanvaring met een spin.
    Die blik in de wc-pot te wonen.
    En ik had veel verwacht, maar dat niet. Brrrr ik heb Juan om assistentie gevraagd ;-))

    @ Min
    Zal wel een “kruis” spin geweest zijn Min , die kun je daar wel verwachten 😉 Maar eh.. heeft Juan hem kunnen dresseren?

    Beantwoorden

  15. rietje
    aug 28, 2010 @ 11:18:00

    hai Riet, ziet er best eng uit en was vast verdwaald…..maar ik zou ook heel erg schrikken hoor…..alvast ’n fijn weekend en hopelijk blijft ’t een beetje droog……gisteren niet naar Deventer geweest, te nát, nu gaan we dinsdag, de laatste dag van de gratis meereiskaart………liefs rietje

    @ Rietje
    Ik hoop ook op een zonnetje , vanmorgen wás de zon er dus zijn we gaan wandelen …. zonder paraplu en natúúrlijk kregen we na een uur een stevige bui over ons heen ;-(

    Beantwoorden

  16. marion
    aug 28, 2010 @ 09:47:58

    Doeiiiiiiiiiiii, ik jou ook,
    Ik sluit af, groetjes, Marion.xxxxxxxxxxxx

    @ Marion
    Gedráág je hé , niets doen dat ik niet zou doen 😉
    XXX

    Beantwoorden

  17. Hanny
    aug 28, 2010 @ 08:48:50

    Gelukkig maar dat het je dochter niet in de bol is geslagen. Trouwens, zo moeder zo dochter. 🙂
    Ja, dit kan gebeuren. Wie weet wat we in de toekomst nog meer aan vreemde dieren voorbij zien wandelen.

    @ Hanny
    Ik had toevallig al eens ergens gelezen dat rivier kreeftjes steeds meer oorkomen in Nederland !
    Inderdaad is Inge wel een beetje “erfelijk belast ” met de vreemde kronkels van moederlief …zucht árrum kind hé !

    Beantwoorden

  18. lind@
    aug 28, 2010 @ 00:23:32

    Hier komen ze ook voor en de eerste keer sta je raar te kijken.
    Je hebt haar avontuur weer smakelijk beschreven.
    http://color.web-log.nl/color/2006/12/krie-kra-kreeft.html

    Deze wordt nog trouw bezocht door “koekelnederland”.
    Groetjes, Lind@

    @ Lind@
    Whahaha , héél toepasselijk en een fantastische foto ! Het stelt ( dochter ) Inge gerust dat het dus meer voor blijkt te komen .Het grappige is dat ze vóór ze wist wat het zou kunnen zijn aan me vroeg er een logje over te maken , in de hoop dat iemand het zou herkennen en dat werkt dus . Jouw logje is gewoon de bevestiging 😉

    Beantwoorden

  19. Annemarie
    aug 27, 2010 @ 23:06:26

    Ik zou me volgens mij ook helemaal gek schrikken..
    Laatst liep ik ’s avonds terug van de buren, komt er ineens een padje voor mijn voeten. Nou toen schrok ik natuurlijk al helemaal!!!
    Dan kan ik me dit nog beter voorstellen.

    @ Annemarie
    Wij zijn als “stedelingen”natuurlijk sowieso al weinig gewend wat beestjes betreft ! Maar Inge woont nu al jaren tegen de polders aan maar had zich toch niet gerealiseert dat dit soort gespuis daar voorkomt , nou ja , het zal niet dágelijks voorkomen dus dat stelt haar wel gerust !

    Beantwoorden

  20. J@n.
    aug 27, 2010 @ 22:28:17

    Jij? Nee hoor Riet, jij zeker niet!
    Je hebt er een geweldig verhaal van gemaakt en als ik soms dames het uiterlijk van een spin hoor beschrijven zou ik dus helemaal niet verwonderd zijn als het zo’n klein onschuldig kreeeftje was.
    Gr. J@n.

    @ J@n
    Tja , ik was er niét bij natuurlijk maar ik heb het ook niet zo op dieren met scharen .Inge was natuurlijk vooral bezorgd voor de hond ,die loopt daar altijd los te snuffelen .Voor je het weet hangt er zoiets aan z’n neus ,moet je toch niét aan denken hé!

    Beantwoorden

  21. marion
    aug 27, 2010 @ 22:25:14

    Maak je geen zorgen Riet, zo’n kreefje wil ook wel eens vaste grond onder zijn voet,ik bedoel pootjes.
    Hij dacht natuurlijk, ik probeer het als het nog donker is, ziet niemand me, niet gelukt.
    En Inge, neem altijd je foto toestel mee, hoeven ze niet aan je te twijfelen.
    tot volgende week, Marion xxxxxxxx

    @ Marion
    Dan heeft zo’n beestje wél de weersomstandigheden mee deze week .Het water staat in veel meertjes en sloten tot ver over de oevers ,logisch dat zo’n beest de weg kwijt raakt !
    gelukkig herkende Inge hem niet meteen want wie weet had hij dan wel in een pan kokend water verdwenen 😉
    Ik ga je missen ,goede reis ! XXX

    Beantwoorden

Rietepietz is gék op reacties ,dus .....ga je gang ! je hoeft het niet noodzakelijk met me eens te zijn!

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.

%d bloggers liken dit: